Установка бордюрів

Технологія установки бордюрів та поребриків Київ і Київська область

Укладання, монтаж, установка бордюра, поребрика, (бордюрного каменю)

Бордюр являє собою вузьку бетонну смугу декоративне оздоблення газонів і квітників у парках, доріжок в садах і клумби у приватних дворах. Так само при укладанні тротуарної плитки необхідний бордюр. Бордюр несе в собі не тільки естетичне навантаження, але і завершує укладання різних видів покриттів, роблячи їх більш укріпленими. Як показує багаторічний досвід, укладена тротуарна плитка має властивість розповзатися по стиках в зміну сезонів без використання бордюру, особливо з-за надмірної вологості і розмиву швів. Ми рекомендуємо використовувати бордюр, як на невеликих доріжках, так і великих площах покриття для їх довгої служби та міцності куложенной тротуарній плитці. Вони бувають: садовий, газонний, дорожній бордюр, а також декоративний бордюр. Назва бордюру характеризує його навантаження і призначення. Декоративний бордюр призначений для найменших навантажень, може бути виконаний в різних відтінках. Найміцніший – дорожній бордюр, використовується в найбільш жорстких умовах, представлений в одному кольорі, різної товщини. Бордюри прості в установці. Не вимагають спеціальної підготовки. Безумовно, бордюр гармонійно завершує оформлення дорожніх і садових покриттів.
03-Ustanovka-bortovogo-kamnya-v-transheyu

Технологія укладання бордюру (бордюрного каменю)

Укладання бордюру

Бордюр можна виконувати як з плоского природного каменю, так і з вироблених бордюрних каменів. При великих габаритних розмірах бордюрного каменю та піщаному грунті на ділянці достатньо всього лише встановити камені на потрібну глибину і засипати грунтом, невеликі бордюри і бордюрні камені – можна укласти на бетонній основі або розчині для збільшення міцності і стабільності кладки бордюру і полотна дороги, а також міцності тротуарних і садових доріжок.

Готовий бордюр необхідно підбирати відповідної форми і призначення, інакше на невеликій земельній ділянці вони можуть виглядати занадто громіздко, а при дорозі, наприклад, газонний бордюр – неміцно і не практично. Укладання бордюру – невід’ємна частина благоустрою території, яке слід за будівництвом котеджу.

Укладання – декоративний бордюр. Установка бордюру не є складним процесом. Головне правило, це обов’язкове фіксування розчином легких деталей, щоб бордюр не гуляв.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Дорожній бордюр, укладання дорожнього бордюру

Бетонний бордюр може бути різних видів: великий бордюр – несучий функціональне навантаження (наприклад, відокремлюють дорогу від тротуару), або невеликий бортовий камінь – використовуваний для додання ділянці візуальної та естетичної цілісності. Розміри і форми дорожніх бордюрів можуть варіюватися.

Дорожній бордюр виготовляється з важкого бетону, що забезпечує надійність і стійкість до впливів зовнішнього середовища (атмосферних опадів), а також хорошу морозостійкість.

Найбільш пристосованими до умов використання всередині міста є дорожні бордюри, виготовлені методом вібропресування. Використовуючи цей метод і високоякісна сировина, проводиться дорожній бордюр, який відповідає всім вимогам до якості, стійкості до пошкоджень і зовнішнім виглядом. У порівнянні з виробами з литого бетону, не такими стійкими, з недовгим терміном служби (2-3 роки), і які в процесі виробництва можуть почати тріскатися і розсипатися, вібропресованої бордюр дорожній відрізняється дуже високою якістю і довгим терміном служби.

При виробництві дорожніх бордюрів фарбування відбувається по всій глибині бордюрного каменю. Завдяки цьому постійно зберігається один і той же відтінок. Дорожні бордюри мають відносно невеликі розміри і зручну форму, завдяки чому їх укладання відбувається швидко і легко.

Проводиться укладання бетонної дорожнього бордюру за допомогою спеціальної техніки, що дозволяє досягти високих результатів. Основою для укладання бордюрного каменю, як правило, є вирівняний щебінь, бетон або пісок. Потім основа заливається бетонним розчином, застигання якого потрібно обов’язково дочекатися, перед тим, як прокладати дорожній бордюр. Як правило, спочатку встановлюються бордюрний камінь, і тільки потім укладається дорожнє покриття. Попередня укладання дорожнього бордюру створить для кладки чіткі межі і зміцнить її.

Правильна установка бордюрного каменю є також дисциплінуючим чинником для водіїв.

Ширина шва між каменями бортовими дорожніми не повинна перевищувати 5 мм. Заповнення швів виробляють цементним розчином складу 1: 4, після чого розшивають розчином складу 1: 2.
bordur

Бордюр в дорожньому будівництві

Необхідність використання бордюрного каменю при укладанні тротуарної плитки очевидна, адже крім візуального ефекту від обрамлення бордюром фрагментів мощення, останній несе в собі навантаження по довговічності укладання тротуарної плитки. Практика показує, що після танення снігу (через сезон) за умови, що бордюрний камінь не використовувався в укладанні, майданчики мощення, укладені плиткою, розходяться, тобто між плитками утворюється зазор, накопичується вода, що сприяє подальшому руйнуванню майданчиків укладання тротуарною плиткою. Тому настійно рекомендується завжди використовувати бордюрний камінь для обрамлення поверхонь, де проведена укладання тротуарною плиткою.
gas-station-okko-installation-of-road-curbs-03-copy