Установка бордюрів

Установка бордюрів в Києві і області: укладання, монтаж, поребрика

Бордюр – це вузька смуга, виготовлена ​​з бетону, головним призначенням якої є декоративне оздоблення газонів, тротуарів, квітників, садових стежок, клумб в міських зонах відпочинку і на присадибних приватних територіях. Цей елемент також затребуваний для укладання тротуарної плитки, забезпечуючи її надійну стійкість при тривалому навантаженні. Бордюр виконує роль не тільки естетичної складової візуального сприйняття, але і виступає в якості складової, яка зміцнює конструкцію.

Багаторічна практика показує, що в процесі тривалого навантаження на тротуарну плитку вона має властивість розповзатися. Це обумовлено не тільки загрозою фізичного навантаження на пішохідну зону, а й зміною сезонів. В процесі танення снігів, сильних дощів і посух, ґрунт, на який покладена плитка, вимивається, тому щоб уникнути розмиву швів і розбіжності конструкції використовують бордюр. Ми рекомендуємо монтувати бордюри як на незначних, так і великомасштабних поверхнях, щоб забезпечити максимально тривалий термін служби плитки.

Встановлення бордюрів Київ
Встановлення бордюрів Київ

Різновиди бордюрів:

  • Дорожній – прокладається по обидва боки узбіччя.
  • Садовий і газонний – монтується для зміцнення і забезпечення завершеного зовнішнього вигляду клумб і газонів.

Декоративні, садові та газонні елементи характеризуються меншим навантаженням. Вони бувають різної структури і кольору, що дозволяє підібрати відповідний матеріал для створення гармонійного ландшафтного дизайну.

Дорожній бордюр – більш міцний, тому укладається в жорстких умовах, де передбачене велике навантаження. Його товщина може бути різною, а що стосується кольору – дорожній бордюр представлений в єдиному відтінку.

Як укладається садовий бордюрний камінь

Виготовлення бордюру здійснюється двома способами – застосовується плоский природний камінь або виробляється з кам’яної сировини. Якщо виникає необхідність укладання конструкції на великій піщаній ділянці при наявності великогабаритних кам’яних заготовок, досить встановити бордюр на потрібну глибину і засипати його ґрунтом для надійної стійкості. Невеликі камені можуть монтуватися на заздалегідь підготовленій бетонній основі або цементному розчині, що істотно посилить стійкість кладки.

Поребрик, бордюр
Поребрик, бордюр

Монтаж дорожнього бордюру

Бетонні заготовки бувають:

  • Великими, витримуючи потужне навантаження, наприклад, відокремлюючи проїжджу дорогу від тротуару
  • Невеликими – їх застосовують для гармонійності і завершеності конструкції.

Залежно від поставлених цілей, габарити і форми каменів можуть бути відповідними.

Щоб забезпечити максимальну довговічність і зносостійкість кінцевого результату, для виготовлення бордюрних елементів застосовується важкий бетон, що отримується шляхом вібропресування. Він демонструє високі показники стійкості до зовнішніх атмосферних факторів – опади, перепади температур, морозостійкість.

Завдяки сучасній технології виготовлення, такі елементи широко затребувані для укладання на дорогах, оскільки вони максимально відповідають вимогам якості, зносостійкості і тривалості експлуатаційного терміну. Що стосується литого бетону, він є менш міцним і довговічним.

Додання кольору дорожнім бордюрам здійснюється по всій глибині каменю, що дозволяє зберігати однаковий відтінок елемента протягом усього терміну служби. Зручна форма сприяє швидкому монтуванню конструкції.

Монтаж бордюрів
Монтаж бордюрів

Порядок і правила укладання

Ширина шва при укладанні елементів не повинна бути більше 5 мм. Заповнення швів здійснюється спеціальним цементним розчином складу 1:4, а потім проводиться розшивка складом 1:2. Для робіт застосовується сучасна техніка, підбираються якісні матеріали.

Необхідність монтажу бордюрів для забезпечення міцності і стійкості тротуарів, газонів і доріг очевидна. Якщо ви хочете замовити роботи, які виконуються професіоналами в найкоротші терміни за оптимальною вартістю, зверніться в компанію «Дортехнікбуд». З результатами виконаних проектів і відгуками наших замовників ви можете ознайомитися на сайті.

Процес встановлення бордюрів
Процес встановлення бордюрів
Call Now Button