Новости

Бітум – це поєднання високомолекулярних вуглеців з їхніми неметалевими похідними. Буває бітум штучним та органічним. Що собою являє ця речовина? За зовнішнім виглядом – це в’язка маса чорного кольору, що стосується хімічних особливостей – дана маса абсолютно не розчиняється у воді, а ось в бензолі або хлороформі – розчиняється частково.

Бітум вже не одне десятиліття активно використовується як будівельний і гідроізоляційний матеріал. У тому числі, без нього в наш час не обходиться процес будівництва та ремонту автомобільних доріг. Завдяки в’язкості бітуму, він виступає компонентом для склеювання інших матеріалів, що входять до складу асфальтобетону.

Бітум
Бітум

Бітум буває наступних видів

Залежно від походження, бітум буває природним і штучним. Перший являє собою тверді речовини або в’язкі рідини. Природний бітум входить до складу горючих копалин. Видобувається він кар’єрним або шахтним способом. У складі такого бітуму багато мінеральних речовин і практично немає парафіну. Перевага природньої речовини в тому, що вона стійка до атмосферного й хімічного впливу. Штучний бітум – це маса, яка отримується в результаті нафтової або торф’яної переробки. Можна сказати, що це залишковий матеріал, який можна одержати в результаті такої переробки. Велику цінність має штучний бітум з великим вмістом парафінів.

Залежно від вихідної сировини є торф’яні, вугільні та нафтові бітуми. Торф’яні бітуми отримують з торфу за допомогою органічних розчинників. Вони знайшли широке застосування в медичній галузі і в сфері виробництва побутової техніки. Вугільні бітуми виділяються з вугілля за допомогою тих же органічних розчинників. Їх застосовують у виробництві клею та лакофарбових виробів.

Нафтові бітуми бувають залишковими, окисленими, крекінговими та екстрактивними. Такі бітуми використовуються в будівельній галузі та в процесі асфальтування доріг.

Дорожньо-будівельна галузь і застосування бітуму

Бітум є ключовим компонентом під час проведення дорожньо-будівельних робіт. Саме тому по сьогоднішній день проводиться безліч досліджень, спрямованих на поліпшення його властивостей. Одним із головних завдань є вдосконалення суміші, щоб зробити її стійкою до перепадів температур і атмосферного впливу. Це в свою чергу поліпшить якість доріг, зробивши їх більш зносостійкими та довговічними.

Call Now Button