Асфальтування дворів

Питання облаштування дворів не перестає бути актуальним власників приватних будинків та підприємців. Компанія «Дортехнікбуд» надає комплексні послуги в галузі будівництва та ремонту дорожніх полотен. Наша пропозиція щодо зміцнення під’їзних доріг, укладання асфальту у дворах адресована безпосередньо власникам прибудинкових територій, майданчиків та парковок з пішохідними зонами біля бізнес-центрів.

Асфальтування дворів – цілий комплекс дорожньо-будівельних заходів, що включають не лише створення якісного дорожнього покриття на прилеглій до будинку території, а й її благоустрій – облаштування тротуарів, автопаркувань, поділ транспортних та пішохідних зон за допомогою розмітки, бордюрів.

Переваги та недоліки асфальтового покриття у дворах

При облаштуванні двору дуже важливо, щоб обраний матеріал підходив стилістично, гармоніював із навколишнім середовищем, був функціональним, довговічним. Тому багато хто вибирає саме асфальт, що виготовляється із щебню, піску, гравію, мінерального наповнювача (піщаник, вапняк), бітуму (сполучного).

До переваг асфальтового покриття у дворі відносять:

 • високу швидкість укладання;
 • простоту обслуговування;
 • міцність зчеплення;
 • гладкість, безшумність;
 • зносостійкість;
 • прийнятну вартість.

Хоча асфальт – практичний і доступний матеріал, він має ряд недоліків. У сильну спеку покриття перегрівається, стає пластичним, може виділяти різкі запахи. Наступивши на нього босоніж, можна отримати опік шкіри. В’яжуче, що використовується під час виробництва, під впливом негативних природних факторів трансформується у потенційно небезпечні вуглеводні.

При різких перепадах температур асфальт може почати тріскатися, а його краї – стають ламкими. Вода та бруд, накопичуючись у тріщинах, призводять до подальшого руйнування покриття. При зливах на ньому утворюються калюжі, тому потрібне встановлення додаткових технічних споруд – дренажних систем для відведення зайвої вологи, підтримання відповідного рівня ґрунтових вод, збереження гідрологічного балансу.

Асфальтування дворів – основні стадії

Асфальтування дворової території починається з планування автомобільних, пішохідних та зон для паркування, спортивно-ігрових майданчиків. Потім розпочинається розчищення території. Роботи ведуться ділянками, рух частково перекривається.

Укладання асфальту складається з двох етапів:

 • підготовка основи;
 • заливка асфальтної суміші.

Створення стійкої основи

При асфальтуванні не можна економити на підготовці підкладки. Утрамбована подушка, якісне асфальтобетонне наповнення та укочування є запорукою довготривалої експлуатації покриття. Бічна окантовка бордюрами або іншими типами огорожі значно збільшує термін користування полотнами.

Для дворів зазвичай використовують ґрунтову або щебеневу основу. Слабкий і рухливий ґрунт укріплюється відповідним заповнювачем – щебнем, гравієм, природним гранітом (гнейсом).

Укладання асфальту

До асфальтування дворів діють такі ж вимоги, як і до будівництва основних доріг. Однак невисоке транспортне навантаження дозволяє зменшити товщину кам’яно-асфальтної суміші.

Асфальт укладається у вигляді гарячої напіврідкої маси. Марка та тип вибираються відповідно до призначення та умов експлуатації майбутнього дорожнього покриття. Зазвичай для дворових територій використовується одношаровий або двошаровий асфальт з нижнім шаром товщиною 5 см і верхнім – 3 см, що складається з дрібнозернистої або піщаної суміші. Після нанесення поверхня ретельно розкочується протягом кількох годин.

Особливості асфальтування дворів

Особливостями укладання асфальту у дворах є: обмежені простори, безвиході, зелені насадження, малі архітектурні форми, що ускладнюють залучення великої за габаритами техніки. Як правило, при роботі використовуються компактні маневрені дорожні укладачі, катки, міні-навантажувачі, готується спеціальний асфальт, укладати який рекомендується при температурі вище +5 градусів, щоб уповільнити твердіння в’яжучого.

Чому обирають нас?

«Дортехнікбуд» поєднує досвідчених професіоналів з гарною підготовкою до роботи майже в будь-яких умовах. Успіх команди обумовлений високим рівнем обслуговування клієнтів та принциповій відповідності роботи високому європейському рівню якості.

Переваги компанії:

 • досвідчені спеціалісти;
 • власний парк сучасної дорожньо-будівельної техніки;
 • клієнтоорієнтований сервіс;
 • сертифіковані матеріали;
 • суворе дотримання технологічних норм;
 • розумна цінова політика.

Наше повсякденне завдання – брати участь у створенні нової інфраструктури, поступово робити місто красивішим, а життя городян – комфортнішим. Гарантуємо професійний підхід на кожному з етапів асфальтування. Якщо протягом гарантійного терміну виявляються недоліки роботи, що виникли з вини майстрів, над їх усуненням працюємо максимально оперативно та безкоштовно.

Call Now Button